Zobrazit vše

Aktuality

Filtrování
Náhledový obrázek novinky
Soft skills 19. 4. 2024
Obchodní principy tvoří základ pro úspěch v IT obchodě

Rozhovor s Jaroslavem Salvou, mentorem v oblasti obchodu se zaměřením na IT. V čem se IT obchod odlišuje a jaké problémy IT obchodníci nejčastěji řeší?

Náhledový obrázek novinky
DevOps 14. 4. 2024
Metoda Six Sigma a její výhody

Six Sigma je metodologie pro řízení procesů a zlepšování kvality, která se zaměřuje na minimalizaci variability a nedokonalostí v procesech a produktech. Cílem Six Sigma je dosáhnout maximální kvality výstupů a minimalizovat výskyt chyb nebo vadných produktů.

Náhledový obrázek novinky
PRINCE 2 20. 3. 2024
Upozornění: PRINCE2® 5. a 6. edice končí

Společnost PeopleCert oznámila s příchodem nové 7. edice ukončení předchozích verzí. 

Náhledový obrázek novinky
Microsoft 7. 3. 2024
Adopce Microsoft 365

Adopce Microsoft 365 představuje proces digitální transformace společnosti. Pomáhá zaměstnancům sžít se s novou technologií, nastavit si pravidla použití a vzájemné spolupráce. Protože pouhá instalace nástrojů nestačí. 

Náhledový obrázek novinky
Security 22. 2. 2024
Nový certifikační program Fortinet

Nový certifikační model obsahuje pět úrovní odbornosti, které zahrnují několik certifikací. Díky tomu si jednotlivci mohou snadněji vybrat vhodné kurzy a zkoušky podle jejich pracovní pozice a zamýšleného směru kariéry.

Náhledový obrázek novinky
Soft skills 15. 2. 2024
Kapitán letadla lektorem: Cílem je logické a bezpečné rozhodnutí

Stanislav Vojtíšek je bývalým kapitánem jedné z nejprestižnějších leteckých společností světa Turkish Airlines. Jako dopravní pilot pracoval od poloviny 90. let. Během své 25leté kariéry létal s různými typy letadel, včetně Airbusu A330 či Boeingu. 

Náhledový obrázek novinky
ITIL 1. 2. 2024
Jaké existují certifikace ITIL 4?

Certifikační schéma ITIL 4 lze přizpůsobit individuálním potřebám jednotlivce i organizace. Používá modulární, vrstvený přístup, který umožní vybudovat komplexní pohled na řízení služeb nebo se zaměřit na konkrétní znalosti.

Náhledový obrázek novinky
CompTIA 25. 1. 2024
Roste zájem o školení a certifikace CompTIA. Čím si to vysvětlujeme?

CompTIA je univerzální certifikace pro odvětví informačních technologií. Není zaměřena na konkrétního dodavatele IT řešení (např. Microsoft, Dell, HPE, Cisco), ale na obecné principy a fungování IT. 

Náhledový obrázek novinky
Bezpečnost 18. 1. 2024
Úspěšný první běh nového kurzu kybernetické bezpečnosti

Máme za sebou první běh našeho kurzu Architekt kybernetické bezpečnosti I. Jaké jsou reakce účastníků?

Náhledový obrázek novinky
ITIL 11. 1. 2024
Konference itSMF: AI ve službách IT

V lednu 24. a 25. proběhne konference itSMF, jejímž organizátorem je itSMF Czech Republic. S nástupem umělé inteligence přichází otázka, zda by měla být správa IT služeb inteligentní a zda by měla být pod správou umělé inteligence (AI). 

Náhledový obrázek novinky
Microsoft 21. 12. 2023
Systémy Microsoft jsou provázané a tvoří integrovanou platformu

Je důležité, aby administrátoři rozuměli propojenosti a síle celé platformy. Rozhovor s lektorem Matyášem Kocem, certifikovaným školitelem řešení Microsoft.

Náhledový obrázek novinky
Open Source ostatní 12. 12. 2023
Jaká je naše zkušenost s projektem Jsem v kurzu?

Rozhovor s konzultantkou v oblasti firemního vzdělávání Martinou Dubcovou. Jaká je spolupráce s úřady práce, jaké kurzy schvalují a na co si dát při výběru vzdělavatele pozor.

Náhledový obrázek novinky
ITIL 7. 12. 2023
Jak prodloužit certifikaci ITIL 4 Foundation do roku 2026?

Na začátku roku 2023 změnila společnost Peoplecert podmínky platnosti certifikátů ITIL 4 Foundation. Původní neomezená platnost byla zkrácena na 3 roky.

Náhledový obrázek novinky
24. 11. 2023
Natáčíme podcast IT a tak

Obor informační technologie (IT) je široký pojem a skrývá v sobě mnoho profesí, technologií, procesů, ale i osobních příběhů, životních cest, úspěchů a pádů. Tímto podcastem chceme ukázat, že v IT oboru je místo pro každého. Že IT nejsou jen nerdi, ale i milí a sympatičtí lidé.

Náhledový obrázek novinky
16. 11. 2023
Reference: Podpora a rozvoj prostřednictvím programu Jsem v kurzu

Požádali jsme Jirku, zda by mohl sdílet jeho zkušenost s programem Jsem v kurzu.

Náhledový obrázek novinky
ISO 2. 11. 2023
Co je ISO a proč je jich tolik?

ISO je zkratka pro "International Organization for Standardization" (Mezinárodní organizace pro normalizaci). Jedná se o neziskovou mezinárodní organizaci, která vyvíjí a vydává mezinárodní normy pro různé oblasti a odvětví.

Náhledový obrázek novinky
Projektové řízení 26. 10. 2023
Přehled základních metodik a certifikací projektového řízení

PRINCE2, IPMA a PMI jsou tři různé metodiky projektového řízení. Všechny mají stejný cíl, kterým je dosažení úspěšného projektu. Každá však nabízí unikátní přístup. 

Náhledový obrázek novinky
19. 10. 2023
Rozdělení certifikací Hewlett Packard Enterprise

HPE nabízí dvě hlavní kategorie certifikací. Kariérní certifikace potvrzují vaši odbornost na různých úrovních od Foundation po Master level. Produktové certifikace pak dokazují vaše dovednosti v práci s konkrétním IT řešením.

Náhledový obrázek novinky
COBIT 12. 10. 2023
COBIT®: Praktický průvodce pro řízení IT

COBIT (Control Objectives for Information and Related Technologies) je „návod“, jak řídit IT a mít ho pod kontrolou. Využít ho mohou IT manažeři, ale nejčastěji po něm sahají auditoři a pracovníci bezpečnosti k ověření, zda je IT systém stabilní a bezpečný. 

Náhledový obrázek novinky
Open Source: Linux 10. 10. 2023
Záznam webináře Enterprise Linux a jeho alternativy

Oznámená změna ve veřejné dostupnosti kódu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) vyvolala otázky a diskuse v open-source komunitě. Jaké jsou alternativy pro podniky, které spoléhají na RHEL?