Zobrazit vše

Aktuality

Filtrování
Náhledový obrázek novinky
24. 11. 2023
Natáčíme podcast IT a tak

Obor informační technologie (IT) je široký pojem a skrývá v sobě mnoho profesí, technologií, procesů, ale i osobních příběhů, životních cest, úspěchů a pádů. Tímto podcastem chceme ukázat, že v IT oboru je místo pro každého. Že IT nejsou jen nerdi, ale i milí a sympatičtí lidé.

Náhledový obrázek novinky
16. 11. 2023
Reference: Podpora a rozvoj prostřednictvím programu Jsem v kurzu

Požádali jsme Jirku, zda by mohl sdílet jeho zkušenost s programem Jsem v kurzu.

Náhledový obrázek novinky
Security 2. 11. 2023
Co je ISO a proč je jich tolik?

ISO je zkratka pro "International Organization for Standardization" (Mezinárodní organizace pro normalizaci). Jedná se o neziskovou mezinárodní organizaci, která vyvíjí a vydává mezinárodní normy pro různé oblasti a odvětví.

Náhledový obrázek novinky
Projektové řízení 26. 10. 2023
Přehled základních metodik a certifikací projektového řízení

PRINCE2, IPMA a PMI jsou tři různé metodiky projektového řízení. Všechny mají stejný cíl, kterým je dosažení úspěšného projektu. Každá však nabízí unikátní přístup. 

Náhledový obrázek novinky
19. 10. 2023
Rozdělení certifikací Hewlett Packard Enterprise

HPE nabízí dvě hlavní kategorie certifikací. Kariérní certifikace potvrzují vaši odbornost na různých úrovních od Foundation po Master level. Produktové certifikace pak dokazují vaše dovednosti v práci s konkrétním IT řešením.

Náhledový obrázek novinky
Řízení v IT 12. 10. 2023
COBIT®: Praktický průvodce pro řízení IT

COBIT (Control Objectives for Information and Related Technologies) je „návod“, jak řídit IT a mít ho pod kontrolou. Využít ho mohou IT manažeři, ale nejčastěji po něm sahají auditoři a pracovníci bezpečnosti k ověření, zda je IT systém stabilní a bezpečný. 

Náhledový obrázek novinky
Open Source 10. 10. 2023
Záznam webináře Enterprise Linux a jeho alternativy

Oznámená změna ve veřejné dostupnosti kódu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) vyvolala otázky a diskuse v open-source komunitě. Jaké jsou alternativy pro podniky, které spoléhají na RHEL?

Náhledový obrázek novinky
DevOps 2. 10. 2023
Hitachi Vantara Midrange

Hitachi Vantara Midrange je produktová řada datových úložišť a infrastrukturních řešení. Je navržena tak, aby středním a větším podnikům poskytovala robustní a výkonné úložiště pro jejich datové potřeby. 

Náhledový obrázek novinky
22. 9. 2023
Vzdělávání je pro nás klíčové

Rozhovor se Stanislavem Šmolíkem, CEO společnosti DNS, pod jejíž křídla patříme od března tohoto roku. Rozpovídal se o vztahu k profesnímu vzdělávání jako jednomu z pilířů firemní kultury, ale také zásadní přidané hodnotě firmy.

Náhledový obrázek novinky
PRINCE 2 7. 9. 2023
PRINCE2® 7: Nová éra řízení projektů v digitálním světě

Od 4. září 2023 přichází společnost PeopleCert s novou verzí PRINCE2® 7, která reflektuje dnešní rychlé digitální prostředí vyžadující flexibilní a adaptabilní přístup k řízení projektů. V současné době jsou v České republice dostupné verze 5th a 6th. 

Náhledový obrázek novinky
Projektové řízení 7. 9. 2023
Lektor musí mít energii a být schopen ji předat účastníkům

Rozhovor s lektorkou Ludmilou Vráželovou, průvodkyní ve světě ITIL, COBIT, PRINCE2, IT4IT a DevOps. Jejími školeními prošlo více než 1 000 profesionálů po celém světě.

Náhledový obrázek novinky
AKCE 24. 8. 2023
Využijte státní příspěvek až 50 tis. Kč na IT kurzy

Je to jednoduché. Vše vyřídíte online. Je to pro všechny. O příspěvek mohou žádat zaměstnanci, podnikatelé i maminky na rodičovské dovolené.

Náhledový obrázek novinky
Dell Technologies 8. 8. 2023
Rozdělení certifikací Dell Technologies

V dnešním rychle se rozvíjejícím světě informačních technologií (IT) je nezbytné neustále zdokonalovat své dovednosti a znalosti. Jeden z klíčových způsobů, jak toho dosáhnout, je získání certifikací od renomovaných technologických společností. 

Náhledový obrázek novinky
Open Source 16. 7. 2023
Jsme akreditovaný vzdělávací partner SUSE

S radostí oznamujeme, že Pumpedu se stala SUSE Training Emerald Partner. Tímto krokem se stáváme jedním z mála odborných center, která mají oprávnění poskytovat oficiální školení pro SUSE v České a Slovenské republice. 

Náhledový obrázek novinky
Open Source 7. 7. 2023
IT evoluce

     Jednou za starých časů žil systémák jménem Jindřich. Byl to oddaný správce systémů ve středně velké firmě. Staral se o svou skupinku serverů a věděl vše o každém z nich. Jenže jak firma rostla, rostl i počet serverů, se kterými musel Jindřich pracovat. 

Náhledový obrázek novinky
AKCE 26. 6. 2023
Ve dvou se to lépe táhne

S příchodem léta jsme pro vás připravili akci 1+1 aneb Ve dvou se to lépe táhne. Pokud se přihlásíte na termín z níže uvedeného seznamu, můžete s sebou vzít i vašeho kolegu. Cena totiž zůstane stejná jako za jednoho účastníka. 

Náhledový obrázek novinky
ITIL 12. 6. 2023
Odzvonilo ITILu?

V tomto článku si pokládáme otázku, zda je ITIL® stále vhodný rámec pro procesní řízení v IT. Definujeme si několik klíčových faktorů, které by mohly mít vliv na to, zda ITIL stále zůstává relevantní, nebo zda je nahrazován jinými přístupy.

Náhledový obrázek novinky
Security 27. 4. 2023
Nový certifikační program Fortinet

Na podzim roku 2023 má projít významnými změnami program certifikací společnosti Fortinet. Primárním cílem aktualizací je uspokojit současné i budoucí požadavky a zajistit, aby certifikační program NSE zůstal v popředí odborných znalostí o síťové bezpečnosti.

Náhledový obrázek novinky
Security 10. 4. 2023
Bezpečnostní směrnice NIS2

Obecné informace o směrnici NIS2

V České republice již existuje zákon č. 181/2014 Sb. o kybernetické bezpečnosti u nějž dochází k novelizaci. Velkou výhodou pro Českou republiku je, že jako jeden z mála členských států měla v této oblasti díky zmíněnému zákonu zkušenosti, a proto také mohla významně přispět k obsahu první směrnice NIS.

Náhledový obrázek novinky
27. 3. 2023
KEY Trainings se představuje pod novým jménem Pumpedu

Vzdělávací společnost KEY Trainings se stává součástí IT skupiny eD Group a vstupuje pod křídla značky DNS, která se stává jejím většinovým vlastníkem. Klientům a obchodním partnerům se KEY Trainings představí pod novým jménem Pumpedu.