Zobrazit vše

Aktuality

Filtrování
Náhledový obrázek novinky
Security 27. 4. 2023
Nový certifikační program Fortinet

Na podzim roku 2023 má projít významnými změnami program certifikací společnosti Fortinet. Primárním cílem aktualizací je uspokojit současné i budoucí požadavky a zajistit, aby certifikační program NSE zůstal v popředí odborných znalostí o síťové bezpečnosti.

Náhledový obrázek novinky
Security 10. 4. 2023
Bezpečnostní směrnice NIS2

Obecné informace o směrnici NIS2

V České republice již existuje zákon č. 181/2014 Sb. o kybernetické bezpečnosti u nějž dochází k novelizaci. Velkou výhodou pro Českou republiku je, že jako jeden z mála členských států měla v této oblasti díky zmíněnému zákonu zkušenosti, a proto také mohla významně přispět k obsahu první směrnice NIS.

Náhledový obrázek novinky
27. 3. 2023
KEY Trainings se představuje pod novým jménem Pumpedu

Vzdělávací společnost KEY Trainings se stává součástí IT skupiny eD Group a vstupuje pod křídla značky DNS, která se stává jejím většinovým vlastníkem. Klientům a obchodním partnerům se KEY Trainings představí pod novým jménem Pumpedu.

Náhledový obrázek novinky
Machine Learning 18. 3. 2023
Hlavní rozdíly mezi strojovým učením a umělou inteligencí

Strojové učení (ML) a umělá inteligence (AI) jsou příbuzné obory, ale není to totéž. Umělá inteligence je širší obor, který zahrnuje mnoho různých technologií, včetně strojového učení. Přečtěte si, jaké jsou kllíčové rozdíly mezi strojovým učením a umělou inteligencí.

Náhledový obrázek novinky
Open Source 10. 3. 2023
Získejte voucher do steak housu s našimi kurzy opensource!

Otevřete si s námi cestu do světa opensource a dopřejte si náš speciální bonus! Každý účastník našich vybraných školení obdrží voucher v hodnotě 1500,-Kč do steak housu

Můžete si tedy vychutnat nejen nové znalosti, ale také lahodné jídlo a pití.

Náhledový obrázek novinky
Open Source 7. 3. 2023
Docker a Kubernetes

Docker a Kubernetes jsou dvě různé technologie, které se často používají společně v kontextu nasazování a správy kontejnerizovaných aplikací.

Náhledový obrázek novinky
Soft skills 6. 3. 2023
Úspěšní IT profesionálové potřebují komunikační dovednosti

Zkoušeli jste již někdy vysvětlit ajťákům, že jejich komunikační dovednosti jsou na nedostatečné úrovni? Že by se nad tím měli zamyslet a komunikovat více otevřeně, vysvětlovat a nebýt negativní? Před deseti lety by jste ajťáka na školení měkkých dovedností ani nedostali. Naštěstí doba pokročila a je na ně vyvíjen tlak, aby komunikovali uvnitř společnosti, ale i ven s dodavateli.

Náhledový obrázek novinky
ITIL 27. 2. 2023
Školení IT Service Management zábavnou formou

Téma IT Service Management je mnoho teorie, kterou nebývá lehké vyučovat. V Pumpedu máme štěstí, že naši lektoři se nebojí na školení využívat různé metody a berou si k srdci postupy podle J.A.Komenského „Škola hrou“.

Náhledový obrázek novinky
DevOps 21. 2. 2023
Proč se zajímat o DevOps

DevOps dovednosti lze uplatnit v jakémkoli odvětví, které závisí na softwaru nebo technologii. 

V současné IT době je tato skupina dovedností velice ceněna a vyhledávána. 

Náhledový obrázek novinky
ITIL 10. 1. 2023
Změny v platnosti certifikací ITIL® a PRINCE2®

Od 1.ledna 2023 celosvětově uznávané zkoušky u společnosti PeopleCert získáváte na 3 roky. Následně je třeba certifikace obnovit!

Náhledový obrázek novinky
ITIL 30. 8. 2022
Certifikační schéma ITIL®

Schéma ITIL® 4 je tvořeno dvěma proudy:

ITIL® Managing Professional

ITIL® Strategic Leader 

Náhledový obrázek novinky
15. 8. 2022
Zasadíme za Vás strom

Každý velký IT vendor si klade otázku jak pomáhat „zachraňovat svět“, snížit spotřebu zdrojů, uhlíkové stopy i odpadů. Podporují inovativní globální řešení, nabízejí tzv. sustainability partnerství. Slovo udržitelnost* najdete u společnosti Microsoft, Cisco, HPE, a mnoho dalších.

I my v Pumpedu jsme se rozhodli přispět svou troškou do mlýna. Na životním prostředí nám záleží. 

Náhledový obrázek novinky
DevOps 1. 8. 2022
DevOps školení - DASA nebo PeopleCert?

DevOps - dnes jeden z nejperspektivnějších IT frameworků nám zároveň s účinnými IT praktikami přináší otázku „Jak a kde se v DevOpsu vzdělávat?“ Řada mezinárodních akreditačních společností spustila své vlastní certifikované kurzy. 

Náhledový obrázek novinky
20. 7. 2022
Outsourcing IT vzdělávání

Vzdělávání je ve firmách benefitem pro zaměstnance, ale zároveň z toho prosperuje i zaměstnavatel. Mít zákaznický servis, který neumí odpovídat na telefonáty nespokojených zákazníků, nebo ajťáky, kteří mají zastaralé znalosti, je z dlouhodobého pohledu špatně. Konkurenční boj je nelítostný a kvalitní zaměstnanci jsou základem dobře prosperujícího podniku.

Náhledový obrázek novinky
DevOps 13. 7. 2022
IT potřebuje prvky ITIL i DevOps

Optimalizujte své procesy pomocí DevOps a ITIL za zvýhodněnou cenu.

Náhledový obrázek novinky
7. 6. 2022
Léto plné slev

Využijte letní akce na kurzy z naší nabídky a ušetřete ve svém training budgetu nějakou tu korunu. 

Náhledový obrázek novinky
ITIL 22. 2. 2022
Udržitelnost v IT

Když si kupujete tričko, přemýšlíte o tom, zda bylo vyrobeno z recyklovatelného/udržitelného materiálu? Nešily ho náhodou malé děti v Číně? Recyklujete svůj odpad?

Náhledový obrázek novinky
Zabbix 15. 2. 2022
Zabbix 6.0 LTS

Zabbix LLC dnes oznámila vydání své nejnovější verze Zabbix Long Term Support (LTS). Zabbix 6.0 LTS přináší mnoho dlouho očekávaných funkcí a vylepšení. Verze LTS jsou hlavní součástí cyklu vydání Zabbix a mají garantovanou 5letou podporu poskytující další funkce, opravy a vylepšení po celou dobu životního cyklu.

Náhledový obrázek novinky
24. 1. 2022
Vyzkoušejte efektivní 30 minutové webináře zdarma

Bezplatné webináře jsou způsobem, jak získat nejnovější informace v krátkém čase a z pohodlí domova, nebo kanceláře. Během pouhých 30 minut získáte povědomí o novinkách, praktické ukázky, nebo cenné informace od našich špičkových odborníků. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá a registrovat se.

Náhledový obrázek novinky
19. 1. 2022
IT certifikace – pomáhají HR při náboru?

"Po 14 letech působení v IT vzdělávání jsem se setkala s řadou IT certifikací. K čemu vlastně technické certifikace slouží? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Usnadňují IT certifikáty práci HR nebo ji naopak komplikují?" Přečtěte si článek Martiny Dubcové, Business development managera Pumpedu.