Zobrazit vše

10 důvodů proč využít Power BI k analýze dat

Microsoft Power BI je výkonná platforma pro analýzu a vizualizaci dat. Snadno k ní připojíte všechny zdroje dat společnosti, ať už jsou kdekoliv nebo jakéhokoliv formátu. V uživatelsky přívětivém prostředí vytváří interaktivní vizualizace, které dávají datům život a usnadňují rozpoznávání trendů a poznatků.

V roce 2024 se odhaduje velikost celosvětového trhu s Business Intelligence (BI) na 33,34 miliard dolarů. Do roku 2029 se předpokládá, že tato částka téměř zdvojnásobí a dosáhne 61,86 miliardy dolarů. Jinými slovy, trh je velmi živý a tato situace se brzy nezmění.

Power BI co to je


V byznyse je obecně známo, že data jsou klíčem k úspěchu. Ale mít přístup k obrovskému množství informací je pouze polovina bitvy. Skutečná výzva spočívá v tom, jak tomu všemu porozumět a využít k růstu a úspěchu.

Výhody Microsoft Power BI

1) Integrace s produkty společnosti Microsoft: Power BI se snadno integruje s Microsoft produkty jako Excel, Azure a SharePoint, což usnadňuje jeho přijetí a využití v rámci stávající firemní IT infrastruktury.

2) Snadné použití: Uživatelsky přívětivé rozhraní umožňuje i méně technicky zdatným uživatelům snadno vytvářet vizuálně atraktivní grafiky nad jejich daty.

3) Zpracování dat v reálném čase: V digitální době rychlých rozhodnutí umožňuje Power BI přístup k datům na počkání. Vaše rozhodnutí jsou tak vždy založena na nejaktuálnějších dostupných informacích.

Power BI výhody

4) Pokročilá vizualizace dat: V Power BI naleznete širokou škálu nástrojů pro vizualizaci dat.

  • Komplexní zprávy a řídící panely přizpůsobené vašim specifickým potřebám.
  • Grafy, tabulky i řídící panely nejsou statické. Můžete dynamicky prozkoumávat data, detailně je analyzovat, filtrovat informace a získávat hlubší poznatky jen pár kliknutími.
  • Prezentujte složité sady dat ve vizuálně přitažlivých a srozumitelných vizualizací. Ať už jde o prezentaci trendů prodeje, demografických údajů zákazníků nebo provozních metrik, vizuální prezentace informací předává data jasným a stručným způsobem.

5) Zabezpečení dat: Power BI poskytuje robustní bezpečnostní prvky, které chrání vaše data napříč zařízeními a uživatelskými účty.

6) Nákladově efektivní: Power BI nabízí různé licenční modely (bezplatná, Pro a Premium verze), což umožňuje organizacím všech velikostí najít vhodné řešení. Power Stávající zákazníci se smlouvou Microsoft Enterprise Agreement mají přístup k tomuto nástroji bez dalších nákladů.

7) Přizpůsobení a flexibilita: Mezi výhody Power BI patří personalizovaný řídící panel, který můžete přizpůsobit svým potřebám. Power BI také podporuje širokou škálu zdrojů dat, včetně dat uložených v cloudu i loálně.

8) Spolupráce a sdílení: Power BI je součástí platformy Fabric a platformy Power. Jako prvek infrastruktury Microsoftu usnadňuje sdílení a spolupráci na zprávách a řídících panelech v rámci organizace, čímž zlepšuje týmovou práci a procesy rozhodování.

9) Škálovatelnost: V Power BI poskytuje řadu služeb navržených tak, aby vyhovovaly potřebám podniků všech velikostí, od malých startupů po velké podniky.

10) Pravidelné aktualizace: Microsoft neustále Power BI zdokonaluje. Pravidelně vydává nové funkce a aktualizace, včetně zabezpečení a oprav chyb. Navíc aktivně naslouchá zpětné vazbě uživatelů a začleňuje ji do vývojového procesu, což zajišťuje, že Power BI zůstává špičkovou a uživatelsky přívětivou platformou pro business intelligence.

Škálovatelnost

Power BI Desktop je bezplatná aplikace vytvářející zprávy a vizualizace na lokálních počítačích uživatelů. Slouží jako výchozí bod pro BI aktivity menšího rozsahu nebo pro jednotlivé uživatele. Pro pokročilejší funkce si organizace mohou předplatit Power BI Pro nebo Power BI Premium, které nabízejí rozšířené možnosti spolupráce a sdílení a výkonnostní vylepšení určené pro nasazení ve velkých podnicích.

Ve spojení s cloudovými službami Microsoftu, jako jsou Azure Analysis Services a Azure Synapse Analytics, poskytuje Power BI škálovatelná řešení pro ukládání, zpracování a analýzu dat v cloudu.


Co je Power BI
Power BI je výkonná platforma pro analýzu dat. Umožňuje firmám využít sílu svých dat, vytvářet interaktivní vizualizace a řídit rozhodování na základě dat. Je součástí platformy Microsoft Power Platform. Byla vydána v létě roku 2011 pod názvem Projekt Crescent. O dva roky později byla přejmenována na Power BI pro Office 365 a obsahovala přídavné moduly založené na Excelu. Oficiálně byla zpřístupněna veřejnosti v roce 2015.


Síla datové analytiky

V současném světě, který je stále více závislý na datech, je zásadní efektivně využívat datovou analytiku. Microsoft Power BI odstraňuje překážky bránící firmám v přístupu k datům a jejich interpretaci. Data z široké škály zdrojů, včetně databází, webových stránek, PDF souborů a strukturovaných souborů, jako jsou tabulky, CSV, XML, JSON, XLSX a SharePoint poskytují celostní pohled na podnikové operace. Dává tak organizacím všech velikostí možnost řídit rozhodování založené na datech.


Zajímá vás svět datové analytiky a business intelligence? Pomůžeme vám začít. 

Vyberte si školení, kterým vás provede zkušený odborník z oboru. Naučí vás využívat sílu dat na maximum.

Power BI - Mapa kurzů
Proč s námi