Zobrazit vše

Nový certifikační program Fortinet

Na podzim roku 2023 má projít významnými změnami program certifikací společnosti Fortinet. Primárním cílem aktualizací je uspokojit současné i budoucí požadavky a zajistit, aby certifikační program NSE zůstal v popředí odborných znalostí o síťové bezpečnosti.

Do 1.října 2023 můžete získat certifikace NSE tak jak je znáte dnes. Všechny, do té doby udělené certifikace NSE, budou společností Fortinet uznávány, dokud nevyprší jejich platnost. 

Od 1. října 2023 začne společnost Fortinet udělovat nové certifikace. Celý certifikační program Fortinetu projde  čtyřmi hlavními aktualizacemi.

  • Výsledkem restrukturalizace programu bude pět úrovní odbornosti, které zahrnují celkem 11 certifikací.
  • Každá úroveň odbornosti bude mít jednu nebo více certifikací, které odpovídají profesní kariéře.
  • Získání certifikace bude vyžadovat, aby odborníci na kybernetickou bezpečnost složili minimální počet zkoušek nebo kurzů.
  • Pro každou základní a volitelnou zkoušku budou zavedeny odznaky (badges).
Certifikační schéma Fortinet


Detaily o jednotlivých certifikačních úrovníchFortinet Certified Expert  (FCX)


Certifikace Fortinet Certified Expert ověřuje vaše komplexní a odborné znalosti návrhu zabezpečení sítě, konfigurace a řešení problémů pro složité sítě. Aby se kandidáti mohli pokusit o písemné i praktické zkoušky, musí mít související zkušenosti v oboru. Doporučujeme absolvovat příslušné školení na úrovni certifikace Professional a Engineer a mít rozsáhlé zkušenosti s produkty Fortinet v produkčním prostředí.


Fortinet Certified Engineer (FCE)

Certifikace Fortinet Certified Engineer (5 možností) ověřují vaši schopnost navrhovat, spravovat, monitorovat a odstraňovat problémy s řešeními kybernetické bezpečnosti Fortinet. Učební plán každé certifikace pokrývá bezpečnostní infrastruktury využívající pokročilá řešení Fortinet.


Fortinet Certified Professional (FCP)

Certifikace Fortinet Certified Professional (3 možnosti) ověřují vaši schopnost zabezpečit sítě a aplikace nasazením, správou a monitorováním produktů kybernetické bezpečnosti Fortinet. Učební plán každé certifikace pokrývá každodenní úkoly související se zařízeními Fortinet.

 

Fortinet Certified Associate (FCA)

Certifikace Fortinet Certified Associate in Cybersecurity ověřuje vaši schopnost provádět operace na vysoké úrovni na zařízení FortiGate. Tento učební plán pokrývá základy ovládání nejběžnějších funkcí FortiGate.


Fortinet Certified Fundamentals (FCF)

Certifikace Fortinet Certified Fundamentals in Cybersecurity potvrzuje, že jste zvládli základní dovednosti, které jsou nutné k tomu, abyste se naučili ovládat produkty a řešení kybernetické bezpečnosti. Tento učební plán pokrývá dnešní oblast hrozeb a základy kybernetické bezpečnosti.

Detaily o našich kurzech Fortinet najdete ZDE

Fortinet logo
Proč s námi